• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Akcesoria dla psów

Pojawienie się w domu czworonoga to wielkie wydarzenie dla wszystkich domowników. Warto pamiętać jednak, że pupil to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim sporo obowiązków i wydatków, ponieważ wymaga przygotowania niemal takiego, jak przy pojawieniu się dziecka. Zanim więc sprowadzimy szczeniaka, postarajmy się udać do sklepu zooloogicznego lub zamówić niezbędne akcesoria przez Internet. O czym powinniśmy pamiętać?


Zacznijmy od wyboru miski
 

Każdy psiak powinien mieć przynajmniej dwie miski – jedną na wodę, a drugą na jedzenie. Jeśli chcemy, by były przydatne do użytku psiakowi przez dłuższy czas, zdecydowanie powinny być wytrzymałe, a więc także przeciw gryzieniu. Pragnąc zapewnić pupilowi pełen komfort w trakcie spożywania pokarmów, powinno się zadbać o miseczki antypoślizgowe, które nie będą się mu przesuwać. Do najchętniej wybieranych będą się więc zaliczać miski wykonane z metalu czy materiałów ceramicznych.


Ruch to podstawa
 

Podobnie, jak w świecie ludzi, tak i u czworonogów ruch to podstawa, dlatego już od pierwszych miesięcy życia szczeniaka, powinniśmy dbać o jego kondycję. Aby sobie to ułatwić, warto zastanowić się nad kupnem narzędzi treningowych, jak chociażby kliker i target, które pozwalają na szybsze szkolenie naszego pupila. Zachęca się także do wyposażenia się w linkę treningową o dużej długości, jaka przyda się przy nauce przywoływania.


Dopasowane do rozmiarów pieska legowisko
 

Wiadomo jednak, że tak samo, jak potrzebny jest wysiłek fizyczny, niezbędny dla właściwego rozwoju szczeniaka, będzie odpoczynek. Z tego powodu, właściciel powinien stworzyć pieskowi miejsce, w którym ten będzie czuł się bezpieczne. Takowe posłanie czy legowisko będzie stanowiło nie tylko miejsce, w którym piesek będzie sypiał, ale także do którego będzie wracał przy różnych sytuacjach. Podstawą jest dopasowanie legowiska do rozmiarów pieska. Jeśli o to nie zadbamy, może się okazać, że piesek nie będzie chciał odpoczywać w takim miejscu. Warto także włożyć do legowiska kocyk lub poduszeczkę oraz ulubione zabawki naszego pupila. W miarę, gdy szczenię będzie rosło, trzeba będzie jednak zmieniać legowisko.