• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Pies a dziecko - jak wybrać rasę psa?

Lubisz zwierzaki? Chciałbyś mieć własnego? Jeśli posiadasz dzieciaki, to byłby to doskonały pomysł, ponieważ one kochają także zwierzęta. Zależy jednak, ile malce mają lat. Jeśli są to bardzo małe dzieci, to na razie zaczekajmy z pupilem, ponieważ będzie zbyt dużo roboty z nim. Lepiej jest kupić psa dopiero wtedy, kiedy dzieciaki są większe i będą mogły się nim zająć.

Zastanawiasz się, na jakiego psa się zdecydować? Każda rasa jest inna. To, jaka wybierzemy zależy od nas, albo od zasobności naszego portfela. Co ma rasa do portfela? A to, że niektóre pieski wcale tanie nie są i jeśli chcielibyśmy rasę samojed to kosztuje taki szczeniaczek około 3,5 tysiąca. Jak widzisz jego cena wcale nie jest mała i nie jednego może przyprawić o zawrót głowy. Dodatkowo, taki pies jest dość duży i nie nadaje się do trzymania w bloku, ponieważ potrzebuje dużą ilość przestrzeni. Posiadają malucha, z pewnością nie możemy się zdecydować na duże psy. Mogą one nie być przyzwyczajone do dzieci i być na nie niezbyt przyjaźnie nastawione. Co więcej, dorosłe psy trudniej przyzwyczaić. Dlatego, kupujemy przede wszystkim szczeniaka.

Wybieramy pieska

Jaka więc rasa jest najlepsza, jeśli posiadamy dziecko? Tutaj do akcji wchodzi labrador oraz golden retriever. Są to bardzo przyjazne rasy psów, szczególnie polecane dla towarzystwa maluchów, ponieważ nie są groźne i bardzo chętnie się bawią. Są one także przyjazne i kochane, więc świetnie się z dzieciakami dogadają. Pamiętaj, że są rasy psów, które całkowicie nie nadają się do zabawy z dziećmi i jako ich opiekunowie. Weźmy na przykład owczarka kaukaskiego, niemieckiego czy tez pitbula. W żadnym wypadku, takie psy nie powinny przebywać w towarzystwie dzieci. Oczywiście, pies nie staje się groźny od tak, ani nie jest to tak bardzo podyktowane rasą, ale jak wiadomo, każda cechuje się innym charakterem. Bardzo dużo zależy od tego, jak wychowamy pupila. Jeśli będziemy go ganić i bić, to nie będzie on nas lubił, co kończyć się będzie warczeniem na nasz widok. Jednak w przypadku poosiadania dzieci. Lepiej zdecydować się na rasę, która znana jest ze spokoju i wesołego charakteru.

Akcesoria niezbędna dla psa

Zanim kupimy pupila, to musimy zapewnić mu miejsce, gdzie będzie mógł przebywać. Jeśli chodzi o mieszkanie w bloku, to trzeba kupić lub samodzielnie zrobić miejsce, gdzie pies będzie mógł się położyć. Bardzo ważna jest także miska, która jest dostosowana szczególnie dla psów. Nie dajmy mu jedzenia w miskach, które mają nieregularny lub kwadratowy kształt, ponieważ trudno będzie wygrzebać z niej jedzenie zębami. Nie zapominajmy także o pełnowartościowej karmie.