• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Idzie zima – czas na garderobę dla pupila!

Pogoda rozpieszcza i to zaskakująco długo. Mimo wszystko nie uchronimy się przed zimą i chłodną porą, a także mrozami. Skoro dla siebie szukamy idealnych kurtek zimowych i ciepłych kozaków, pomyślmy również o garderobie dla swoich pupili. Jak wybrać odzież dla psiaka na zimę i czy faktycznie czworonożny przyjaciel nie obejdzie się bez dodatkowej warstwy ochronnej?

Potrzebne czy nie?

Temat ubranek dla psów ma chyba tyle samo zwolenników, co przeciwników. Dla jednych to akcesorium, które przydaje się do sesji zdjęciowych, na wystawy, po prostu okazjonalnie. W chłodnych porach zaś spełnia rolę dodatkowej ochrony dla psiaka, który może marznąć, a przecież nie da się zrezygnować z przebywania na świeżym powietrzu. Grupa przeciwników uważa, że jakakolwiek garderoba dla psa nie ma sensu, bo noszenie ubranek nie leży w naturze zwierząt. Do tego dochodzi fakt ich wygody, jakości, materiałów, z jakich są wykonane – ogólnie, przeciwnicy będą na duże nie. Czy jednak nie jest tak, że właśnie okazjonalnie, głównie porą zimową, naszym psiakom przydaje się trochę więcej ciepła w formie ubranka, chociażby na drogę?

Psy dużych ras, z długim włosem, raczej nie mają problemów z marznięciem. O ile niefortunnie nie znajdą się nagle samotne na dworze, bez dostępu do ciepła, jedzenia, domowego, przytulnego legowiska, poradzą sobie nawet zimową porą. Są jednak takie rasy psów, szczególnie tych najmniejszych, z krótkim włosem, dla których nawet krótka droga z domu do samochodu, może skończyć się przeziębieniem. W dużej mierze z myślą o nich powstają specjalne ubranka, a także buciki, które mogą chronić zarówno w okresie jesienno-zimowym, pełnym chłodnych dni, a z czasem również tych mroźnych, jak i na etapie dochodzenia do zdrowia po rozmaitych zabiegach. Tego typu akcesoria znalazły swoje miejsce w sklepie zoologicznym SklepZoologic.pl.

Zdecydowaliśmy, że mimo niechęci do ubierania psiaków w cokolwiek, na te najmroźniejsze dni i wyjścia na dwór, jednak chcemy zapewnić im dodatkową warstwę ochronną. Jak wybrać produkty dla psiaków?

Garderoba dla pupili, która będzie funkcjonalna i wygodna

Prawdą jest, że pies z natury nie jest przyzwyczajony i przystosowany do noszenia jakichkolwiek ubranek. Z tego względu zakładanie mu czegokolwiek, nawet w sytuacjach tego wymagających, najpewniej skończy się niepowodzeniem. Jak zatem wybierać?

Przede wszystkim ubranka dla psiaków muszą być wygodne, ciepłe, wykonane z wysokiej jakości materiałów, które nie uwierają, są przyjazne i bezpieczne dla skóry i sierści psiaka. Zarówno dla właścicieli, jak i dla pupili liczy się komfortowe zakładanie. Jakiekolwiek zapięcia muszą dobrze się trzymać, by ubranko w trakcie aktywności, jaką psiak podejmuje na dworze, nie zsuwało się i nie spadało. Dobrze trzymać, nie oznacza jednak cisnąć, uwierać, dusić. Ma być solidnie, ale wygodnie. Tu ogromną rolę odgrywać będzie dobrze dobrany rozmiar. Ten element zakupów należy potraktować z równą powagą i cierpliwością, co kupno szelek, smyczy, kagańca czy legowiska.

Detale, ale jednak ważne!

Uwagę warto zwrócić na kolorystykę ubranek dla psiaków. Estetyka nie powinna być na pierwszym miejscu, ale jest ważna. Jeszcze ważniejsze staje się bezpieczeństwo psiaków, dlatego dla tych, które często wędrują już po zmierzchu, lepiej przyodziewać w ubranka z elementami odblaskowymi lub w jasnych kolorach, by poprawić widoczność pupila.

Ten sam czas, który poświęcamy na wybór własnej garderoby, poświęćmy na wybór ubranek dla psiaków. W końcu i im musi być ciepło i wygodnie.

Materiał zewnętrzn