• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Pies ze schroniska czy zakup rasowego psa?

Chciałbyś mieć swojego pupila, ale nie masz czasu na opiekę nad nim? Jeśli przeszkodą jest praca, to nie ma problemu, ponieważ można to ze sobą pogodzić.  Wiadomo, że psy to bardzo uwielbiane przez ludzi zwierzęta, a zwłaszcza przez dzieci. Pomyśl tylko jak ucieszyłyby się Twoje maluchy, gdybyś do domu przyniosła pieska. Na pewno byłyby zachwycone i od razu każde chciałoby go przytulić i pogłaskać.

To, czy uda Ci się pogodzić prace z psiakiem, zależy nie tylko od Ciebie, ale także od zawodu, jaki wykonujesz. Będąc kierowca tira, który jeździ po całym świecie i nie ma go w domu bardzo długo, nie bardzo możesz mieć takiego pupilka, ponieważ nie będziesz miał się jak nim zajmować. Jeśli zaś pracujesz standardowy czas, czyli każdego dnia po 8 godzin, to nie ma problemu. Pamiętasz jak chciałeś zacząć biegać? No właśnie „chciałeś” było jednym początkiem, bo zawsze znajdywała się jakaś wymówka, która niszczyła Twoje plany treningowe i zwykle było to tłumaczone brakiem czasu lub zmęczeniem po pracy, pogodą, brakiem stroju, przeziębieniem itp. wymówek można wymyślać wiele, ale nie dają one efektów ćwiczeń, więc w końcu trzeba się zmotywować. A Ty masz w końcu okazję. Zastanawiasz się, o co konkretnie chodzi? Oczywiście, o posiadanie psa. Jak wiadomo, takiego pupilka trzeba wyprowadzać. I skoro to Ty go do domu sprowadzisz, to zostaniesz jego „wyprowadzaczem”. Mimo iż, będzie Ci się wydawać udręką, to może się okazać, ze jest to całkiem przyjemne, ponieważ w końcu będziesz mógł zacząć biegać i przestać przedkładać na inny termin. Korzyść jest obustronna: zadowolony i pies i pan.

Wybieramy psa

Zastanawiasz się czy wziąć psa ze schroniska czy go kupić. Z jeden strony dla dzieciaków, znacznie lepiej jest kupić psa rasowego, który będzie szczeniaczkiem. Weźmy jednak pod uwagę to, że jego cena może nie być zbyt niska. Nie chodzi o samo kupno, ale także po utrzymania takiego psa. Trzeba doliczyć wyposażenie, odpowiednia karmę, która będzie dbała o zdrowie psa, ale także wizyty u weterynarza oraz w razie, czego leczenie. Taki zwierzak, potrzebuje także bardzo dużo ruchu, ponieważ jeśli go miał nie będzie to nasz dom może zostać zdemolowany przez nadmiar rozpierającej energii.

Dużo tańsze zarówno otrzymanie jak i utrzymanie jest psa tego, którego przygarniemy. W schronisku znajduj się głównie kundelki, które nie potrzebują bardzo drogiej karmy, a także a o wiele bardziej odporne na choroby i wytrzymałe, skoro siedziały w małych klatkach. Co więcej, maja one bardzo fajny charakter oraz będą Ci wdzięczne do końca życia, że postanowiłeś przygarnąć takiego pupila.