• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Gdy nowy przyjaciel pojawia się w domu...

Pies w domu czy mieszkaniu to ogromna odpowiedzialność. Oczywiście to piękne, że chcemy dać dom istocie, która go potrzebuje. Warto jednak zastanowić się, czy jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki, by mógł spokojnie żyć i cieszyć się tym, że znalazł nową rodzinę. Pupil w domu to ogromna przyjemność, ale także obowiązki, które czekają na nas każdego dnia. Żywa istota potrzebuje codziennej opieki i uwagi, dlatego zastanów się, czy jesteś w stanie spełnić wymagane warunki, aby w jak najlepszy sposób zadbać o pieska.

Piesek to nie jest zabawka, dlatego też będzie zajmował nasz wolny czas. Przed zakupem powinieneś określić ile czasu będziesz mógł poświęcić swojemu nowemu przyjacielowi. Wychodzenie na spacer, karmienie, bawienie się, czesanie, dbanie o wygląd to tylko niektóre czynności, na które powinniśmy zarezerwować sobie czas. Możesz też zrobić sobie kilkudniowy test, podczas którego będziesz w stanie sprawdzić, czy zaspokoisz potrzeby psa. Zarezerwuj sobie czas na wyjście na spacer przynajmniej trzy razy dziennie. Podczas tego czasu wyjdź na świeże powietrze, sprawdź, gdzie będziesz mógł pójść z pupilem. Bądź konsekwentny, sprawdź również swój grafik i możliwość jego dostosowania do potrzeb Twojego psa.

Każdy, kto chce zakupić psa powinien także pomyśleć o jego płci. Dla niektórych nie ma to znaczenia, dla innych wybór psa lub suki to analizowanie wszelkiego rodzaju za i przeciw. Wybierając psa warto zwrócić uwagę na jego naturę. Jest bardziej uparty, często chętniej włóczy się i ucieka. Może także mniej przywiązywać się niż przeciwna płeć. Z kolei suka, jako samica ma podstawową potrzebę biologiczną, czyli rozród. Osoby, które są gotowe na cieczkę oraz zainteresowanie psów mogą spokojnie wybrać sukę. Przywiązuje się zdecydowanie szybciej, ale i łatwiej ją wyszkolić.

Ostatnią rzeczą, nad jaką należy się zastanowić jest to, czy wybrać psa ze schroniska czy lepiej postawić na hodowlę. Pieski ze schroniska są mniej ufne i wymagają zainteresowania. Wybierając drugą opcję należy dokładnie sprawdzić hodowlę, a także dokumenty, które powinniśmy otrzymać w przypadku zakupu.