• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Miski dla psów – nie tylko materiał ma znaczenie

Zastanawiając się nad wyborem miski dla swojego czworonożnego pupila, rozważamy wykonanie z różnych materiałów. Metalowa, plastikowa, a może ceramiczna? Oczywiście materiał ma znaczenie, bo każdy z nich to zalety, ale i pewne wady. Tutaj wybór zależy jednak od tego, na czym najbardziej nam zależy. A gdyby tak spojrzeć na ofertę pod kątem funkcjonalności i dodatków do misek dla psiaków?

Miska dla małych, średnich i dużych psów

Nasi pupile przez całe swoje życie mogą być rozmiarów „kieszonkowych”. Inne rasy, choć początkowo będące słodkimi, puchatymi kuleczkami, już za chwilę urastają do wysokości naszych kolan. Na spacer zabieramy również psiaki, które przypominają wielkie maskotki, a utrzymanie ich na smyczy podczas owego, swobodnego spaceru, to prawdziwy fitness dla rąk. To właśnie wielkość ras sprawia, że wybór miski nie będzie się ograniczać tylko do decyzji, odnośnie materiału, z jakiego ta właśnie została wykonana.

Małe i średnie psy nie potrzebują misek podwieszanych czy na stojakach. Dużym rasom takie rozwiązanie już się przyda. Ciągłe schylanie się do miski jest po prostu dla naszego pupila niekomfortowe. Warto dla największych ras wybierać miski na stojakach, a jak się prezentują i co oferują, można sprawdzić w ofercie sklepu zoologicznego online SklepZoologic.pl.

Praktycznie dla każdej rasy nadawać się będą miski podwójne. Ich atutem jest to, że zajmują mało miejsca, a estetyka także wpisuje się w nasze potrzeby. Trzeba mieć jedynie na uwadze, w jaki sposób jedzą nasze psiaki. Jeśli najczęściej zdarza im się mocno rozchlapywać jedzenie i wodę, to karma będzie ciągle mieszać się z wodą. W takim przypadku warto rozważyć tradycyjne rozwiązanie, czyli dwie miski.

 Pozostając w temacie ras – psiaki z długimi i dużymi uszami. Na pewno pupilowi nie jest wygodnie, gdy swoje uszy macza w wodzie lub jedzeniu. I na to jest sposób! Na rynku dostępne są miski z wysokimi brzegami – komfort jedzenia pupila zagwarantowany.

Na podróż i nie tylko

Psy to nasi najlepsi przyjaciele i trudno wyobrazić sobie czas spędzany bez nich, nawet podczas podróży samochodowych i dalszych wyjazdów. Jeśli nasz pupil musi jednak w ciągu dnia zostać sam, przynajmniej przez kilka godzin, warto pomyśleć o miskach automatycznych czy z dozownikiem. Jeśli dodatkowo dostępna jest opcja ustawienia podawania żywności o określonej porze, tym lepiej dla psiaka i dla nas.

Na podróż sprawdzają się miski składane, czyli turystyczne. Taką miskę można zawsze wozić w bagażniku, by nie musieć za każdym razem pamiętać o tej, która jest w domu. Nie zajmuje wiele miejsca, a za to rozwiązuje wiele podróżniczych problemów.

Gdy trzeba zadbać o linię psiaka

Niektóre psy z natury są narażone na otyłość. Ich masa ciała sprawia, że potrzebują więcej pokarmu, łatwiej więc o nadwagę i otyłość. Innym zaś razem to sposób żywienia i nieumiejętność dobrania właściwej karmy sprawia, że nasz czworonożny pupil, w sposób niekontrolowany przybiera na wadze. Na tę okoliczność można mu sprezentować miskę spowalniającą jedzenie.

Taka miska posiada na dnie zakamarki i specjalne wypustki. Pies musi włożyć więcej wysiłku, by dostać się do karmy wpadającej w zakamarki, a to z kolei zajmuje również więcej czasu. Łapczywe jedzenie można znacząco ograniczyć, a tym samym uchronić pupila przed problemami spowodowanymi nadmiernym jedzeniem.

Wybór misek jest niemały i każdy właściciel ma szansę znaleźć taką, która wpisze się w jego budżet, nawet w jego własne gusta, ale przede wszystkim zapewni komfort jedzenia ukochanemu, szczekającemu przyjacielowi.