• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Jaką obroże kupić psu?

Chciałbyś mieć psa? Masz zapewne problem z zdecydowaniem się, jakiego konkretnie chcesz. Skąd możemy wziąć takiego psiaka? Możemy go oczywiście kupić. Sprzedawane są psy rasowe. Maja one różne charaktery, ale mniej więcej możemy go określić. Każdy pies z danej rasy na ogół jest podobny z charakteru oraz cech szczególnych. Czyli na przykład biorąc labradora, możesz mieć pewność, że będzie on żywy, chętny do zabawy i kochający. Może jednak psocić i robić w domu szkody, z powodu rozpierającej go energii.

Jeśli chcemy spokojniejszego psa, top możemy kupić sobie bernardyna. Są one dość spokojne z charakteru i raczej nie mają skłonności do psot. Oczywiście nie są to także anioły i tez maja swoje kaprysy, ale w porównaniu z labradorem są bardzo grzeczne i zrównoważone.

To jednak nie jest jedyny sposób na pozyskanie czteronożnego przyjaciela. Bardzo pomocne w jego poszukiwaniu, może być także schronisko dla psów. Znajdziemy tam pieski ze smutnymi oczami i opuszczonymi głowami. Jest to miejsce, gdzie nie są one szczęśliwe i czekają na swojego wybawcę. Są oczywiście schroniska, gdzie czworonogi mają się dobrze i są szczęśliwe, ale zdarza się to bardzo rzadko. Odwiedzą taka placówkę, będziesz miłą ochotę zabrać wszystkie pieski stamtąd. Taki pupil, będzie bardzo kochany i wdzięczny za okazanie miłości.

Rozmiar i wielkość

Nieważne, jakiego psa posiadamy, musi on mieć obrożę. Powinna być dopasowana zarówno do wago psa, jak i wzrostu. Nie możemy być tak, ze pupil sam ją może sobie zsunąć. Powinna być odpowiednio dopasowana, ale nie za ciasna. Nie kupujmy także ciężkiej łańcuchowej obroży dla małego pieska, który jej nie uniesie.