• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Psi olbrzym

Każdy pies jest inny. Nasi pupile różnią się miedzy sobą kolorem sierści, usposobieniem, stanem zdrowia czy wielkością. Każdy z nich ma, więc też inne potrzeby. Jednakże w obrębie rasy można zauważyć pewne prawidłowości, zarówno w zachowaniu, jak i potrzebach zwierzęcia. Podobne do siebie rasy mają przeważnie także zbliżone wymagania. Szczególnej zaś troski i odpowiedniego żywienia wymagają psy olbrzymie.

Psi olbrzym

Rasę psa uważa się za olbrzymią wtedy, kiedy przeciętny dorosły osobnik po zakończeniu wzrostu waży więcej niż 45 kilogramów. W grupie tej znajdują się zarówno psy myśliwskie, jak i ratownicze, stróżujące, pasterskie i towarzyszące. Dodatkowo wśród ras olbrzymich można wyróżnić dwa typy: masywny i włochaty typ górski oraz smuklejszy krótkowłosy typ dogowaty.

Ogromne psy niestety narażone są w szczególności na przypadłości związane z chorobami stawów oraz na zaburzenia prawy układu pokarmowego, dlatego ich dieta i sposób karmienia powinny być bardzo starannie dobrane.

Adult Giant Dog Osteo & Digest – karma dla olbrzyma

Pokarm ten jest pełnowartościową karmą dla dorosłych psów ras olbrzymich, które maja wrażliwy przewód pokarmowy i stawy.

Jest przeznaczona dla niekastrowanych, dorosłych psów ras olbrzymich, które ukończyły 18 miesiąc życia. Bogata w składniki odżywcze korzystnie wpływa na stawy, a niska zawartość tłuszczu pozwala na dostarczenie zwierzęciu energii bez nadmiernego obciążania układu trawiennego. Duże psy należy karmić w małych porcjach kilka razy dziennie.