• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Akcesoria do pielęgnacji psa

Zamierzasz sprawić sobie przyjaciela na czterech nogach”? Nie, nie chodzi tu o kota czy konia, ale o psa. Przecież to te zwierzęta są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, czyż nie? Jest to oczywiście prawda. Psy są bardzo przyjacielskie. Maja także bardzo fajną cechę charakteru – zawsze cieszą się na nasz widok. Co więcej są inteligentne i potrafią czytać ludzkie emocje, a więc jeśli jesteśmy smutni to taki zwierzak przyjdzie i nas pociesza, zaś, jeśli jesteśmy weseli i mamy dobry humor, to będzie się radował razem z nami. Jest to powód, dla którego psy są najbardziej kochanymi zwierzętami i najczęściej wybieranymi przez ludzi, jako zwierzęta domowe.

Wiesz już skąd weźmiesz swojego ukochanego pupila? Masz dwie opcje; kupić lub przygarnąć ze schroniska dla zwierząt. Jeśli mieszkasz w bloku, to przygarnięcie odpada, ponieważ nie, które schroniska mają bardzo rygorystyczne zasady względem wydawania zwierząt. Czyli jeśli na przykład nie posiadasz odpowiednio dużo miejsca, wystarczającej budy i kojca, to z pieska nic. Jest to oczywiście niesprawiedliwe, ponieważ te zwierzęta potrzebują miłości, która właśnie Ty mogłaś im dać. Wchodząc do takiego miejsca można się rozpłakać, ponieważ niekiedy zwierzęta żyją tam w kiepskich warunkach i są smutne i przygnębione. Jeśli nie dostaniesz takiego skarbu, to musisz sobie kupić. Bardzo dużo ogłoszeń możemy znaleźć w Internecie. Licz się jednak z tym, ż psy rasowe, mają swoje ceny, które niekiedy są dość szokujące i mogą nieźle skurczyć portfel. Zdarza się jednak, ze możemy znaleźć ogłoszenia o oddawaniu psa, który nie jest rasowy, ale właścicielka nie ma, co z nim zrobić. W takiej sytuacji, Ty będziesz miała psa za darmo, a druga pani kłopot z głowy.

Zabawki, obroża itp.

Nie ważne skąd psiaka będziesz miała, musisz odpowiednie rzeczy posiadać, aby go do siebie przyjąć, żeby się okazało, że nie masz, w czym dać jeść. Ale skoro jesteś osoba roztropną i zorganizowaną, to o tej kwestii na pewno pomyślałaś. A jak będziemy dbać o naszego pupila? Przede wszystkim w tym celu potrzebna nam jest szczotka do sierści, szampon oraz nawet odzywki, jeżeli nasz psiak ma długa sierść to jest to niezbędna. Dodatkowo, powinniśmy mu zapewnić obroże przeciw pchłom oraz zabawek, które będą wzmacniać jego zęby i usuwać z nich próchnicę.