• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Przytul się do zadbanej sierści

Dbanie o sierść Twojego psa to jeden z najważniejszych zabiegów, jakie możesz mu zapewnić. Niektóre rasy (na przykład te, które mają dłuższą sierść) potrzebują szczególnej uwagi, o czym nie należy zapominać. Wielu posiadaczy czworonoga niestety nie do końca wie jak podejść do tego tematu, by pomóc pieskowi osiągnąć lśniącą i zdrową sierść.  Poniżej przedstawimy Ci kilka rad, dzięki którym będziesz w stanie zapewnić doskonałe wsparcie domowemu zwierzakowi.

Jak wiadomo właściwe czesanie psa jest główną czynnością, która może pomóc w zachowaniu pięknej sierści. Systematyczność i właściwy sposób czesania to zasady, jakimi trzeba się kierować podczas rozczesywania włosów. Dbanie o czworonogi, które mają długą i gęstą sierść jest trudniejsze i wymaga tego, by poświęcić jej więcej czasu. Możesz ją strzyc samodzielnie w domu, właśnie po kąpieli, albo zabrać go do salony dla zwierząt. Tam wyspecjalizowani pracownicy sprawią, że będzie wyglądał schludnie i czysto, bez większych problemów. Po strzyżeniu możesz w domu czesać pieska przynajmniej raz w tygodniu, by zapewnić mu komfort w codziennym życiu.

Oprócz czesania pupila ważna jest kąpiel. W zależności od wielkości psa, możemy zrobić to w misce lub w wannie. Warto jednak zadbać o jego bezpieczeństwo, ponieważ pierwszy kontakt z wodą może być dla nich stresujący. W takiej sytuacji będziemy mogli zaobserwować reakcje naszego czworonoga. W sklepach zoologicznych można zakupić różnego rodzaju szampony, wpływające także na jego sierść, dzięki czemu pielęgnacja będzie znacznie łatwiejsza.

Zadbana i błyszcząca sierść to także zdrowa dieta. Często zapominamy o dostarczaniu właściwych witamin do organizmu naszego psa, dlatego też warto wzbogacać jego dietę o nowe składniki. Zaglądając do sklepu powinniśmy poprosić o pomoc sprzedawcę. Na pewno będzie w stanie doradzić odpowiednią karmę, a także wskaże nam, co możemy przygotować sami.

To był jeden z ostatnich etapów. Nie możemy jednak nie wspomnieć o wizytach u weterynarza. Tylko on będzie w stanie dokładnie sprawdzić, czy pies nie ma pcheł albo kleszczy na skórze, które wpływają na jej zdrowy wygląd.