• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Zaburzenia trawienia u psa

Tak jak i ludzie, psy mogą zapadać na dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Dyskomfort trawienny i choroby układu pokarmowego objawiają się u psa niespokojnym zachowaniem, piszczeniem, obniżeniem nastroju, wymiotami i biegunką.

Zaburzenia trawienia u psa

Problemy układu pokarmowego mogą być wywołane różnymi czynnikami, jednak, oprócz chorób, najczęściej przyczyną jest zła dieta.

W przebiegu zaburzeń trawiennych u psów szczególnie ważne jest podawanie odpowiedniego pokarmu, jak specjalistyczna karma Purina Pro Plan Veterinary Diets, oraz zapewnienie pupilowi maksimum spokoju do wypoczynku.

Wskazaniami do diety weterynaryjną są w szczególności przewlekła biegunka, zapalenie żołądka i jelit, zespół złego wchłaniania i złego trawienia, niewydolność trzustki, nieswoiste zapalenia jelit, zapalenie trzustki, hiperlipemia, limfangiektazja oraz choroby wątroby.

Purina Pro Plan Veterinary Diets – dieta weterynaryjna

Specjalistyczne dietetyczne karmy charakteryzują się przede wszystkim obniżoną zawartością tłuszczu i lekkostrawnością składników, dzięki czemu dostarczają zwierzęciu niezbędne składniki odżywcze, jednocześnie nie obciążając układu pokarmowego. Do takich karm weterynaryjnych z pewnością zalicza się Pro Plan Veterinary Diets firmy Purina.

Jej największe zalety to niski poziom tłuszczu oraz zawartość kwasów Omega-3, które pomagają zwalczać stany zapalne w organizmie. Dobrze dobrana karma na pewno sprawi, że pies będzie zdrowszy i bardziej wesoły.