• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Czworonogi w komunikacji zbiorowej

Okres wakacyjny i wiosenny to czas, kiedy mnóstwo ludzi decyduje się na podróżowanie po terenie całego kraju i za granicą. Wczasowicze i turyści marzą przecież o tym, by udać się na plażę czy do parku. W takie miejsca, można oczywiście dojechać z czworonogami, ponieważ wspólna wycieczka na świeże powietrze, będzie dla nich niezwykle istotnym wydarzeniem. Z drugiej jednak strony, nie należy zapominać, że zwierzaki muszą tam zostać w pewien sposób przetransportowane, a nie wszyscy posiadają własne samochody. Może się więc okazać, że właściciele, będą jechać z pupilami komunikacją miejską. Co to oznacza dla czworonogów?


Czemu możemy być nie mile widziani ze zwierzakami?
 

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga i chociaż raz zdarzyło Ci się podróżować komunikacją miejską z pupilem doskonale wiesz, że nie zawsze spotyka się to z aprobatą przewoźników i współpasażerów. Jedynie posiadanie własnego środka lokomocji pozwala nam na pełną dowolność. Zacznijmy więc od tego, co może przeszkadzać innym pasażerom, gdy podróżujemy z pieskiem czy kotem – niektórzy odczuwają po prostu lęk przed czworonogami, zwłaszcza jeśli te są większych rozmiarów. Ponadto, psy mają charakterystyczny zapach, do którego nie każdy jest w stanie przyzwyczaić się oraz bardzo trudno kontrolować ich potrzeby fizjologiczne oraz hałasowanie (szczekanie). Niektórzy przewoźnicy nie pozwalają więc na to, by ich autobusami czy pociągami jeździły zwierzaki, gdyż boją się tracić klientów.


U jakich przewoźników można liczyć na wyrozumiałość?
 

Choć w Polsce wyróżnia się bardzo wielu przewoźników, to z pewnością jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Polski Bus, ponieważ oferuje połączenia pomiędzy największymi miastami naszego kraju. Niestety, nie jest on zbyt przyjazny dla właścicieli czworonogów, którzy mogą liczyć na pozwolenie na przewożenie psów, pod warunkiem że są osobami niewidomymi. Na pieska, musimy mieć wówczas odpowiednie dokumenty.

Dla wielbicieli psów, pewną ofertę proponuje PKS Polonus, który dopuszcza przewożenie zwierząt, które są domowymi, zgodnie z przepisami ustawowymi. Psiaki mogą więc z nami podróżować pod szyldem tego przewoźnika.