• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Gdy szczeniak choruje….

Młode psy narażone są na szereg chorób. Jednym z najczęściej występujących zaburzeń są problemy pracy żołądka i trzustki.

Gdy szczeniak choruje….

Ten stan często wywołany jest złą dietą. Jednak trzeba pamiętać także o tym, że szczeniaki mają tendencje do połykania różnych przedmiotów – w tej sytuacji należy bezwzględne skontaktować się z weterynarzem. W przypadku lekkich zaburzeń żołądkowo-jelitowych u psa, jak i tych poważniejszych, odpowiedzialny właściciel powinien zmienić jego dietę na lekkostrawną. Świetnym rozwiązaniem będą specjalistyczne karmy. Dietetyczny pokarm dla szczeniąt wskazany jest szczególnie podczas ostrego zapalenia żołądka lub jelit, nadmiernego wzrostu flory bakteryjnej w jelicie cienkim, biegunki, niewydolności trzustki, chorób pasożytniczych, zaparć oraz w stanie po ostrych wirusowych biegunkach.

Eukanuba Intestinal Formula for Puppies

Intestinal Formula for Puppies to specjalistyczna dietetyczna karma dla szczeniąt, które zmagają się z problemami zaburzeń trawienia.

Składniki w niej zawarte wspomagają rozwój pożytecznych bakterii jelitowych i redukcję patogennej flory, poprawiają funkcjonowanie przewodu pokarmowego i odbudowę nabłonka w jelicie. Ponadto zmniejszają ryzyko wystąpienia biegunki oraz poprawiają wygląd skóry i sierści psa.

Specjalistyczną karmę, jak Eukanuba Intestinal Formula for Puppies, warto również podawać szczeniakowi, który wcześniej był karmiony w niewłaściwy sposób. Zminimalizuje to ryzyko wystąpienia u niego wspomnianych zaburzeń.