• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Akcesoria do tresury psa

Posiadasz pieska? Chciałabyś, aby był posłuszny i nie niszczył ci rzeczy domu, ani nie przekopywał ogródka? Jeśli tak, to musisz go odpowiednio wytresować. Jeśli pupil jest mały, to tresura będzie dość łatwa i szybka, ponieważ maluch będzie szybko się uczył, więc za każdym razem jak go zganimy za sikanie na dywan, będzie wiedział, o co chodzi.

Gorzej sytuacja wygląda, jeśli pies jest już dorosły. Wiadomo, że nawyki bardzo trudno zmienić u sienie, a co dopiero u psiaka. Jeżeli przez kilka lat, miał wpajane zupełnie, co innego, to bardzo trudno będzie mu narzucić nowe zasady. Nie będzie chciał nas słuchać, a co gorsza, w ogóle nie będziemy uważani za jego właściciela w mniemaniu zwierzęcia. Dlaczego tak się dzieje? Pies jest stworzeniem, które przywiązuje się bardzo mocno do ludzi. Jednak, nawet jak lubi dużo osób, to pana może mieć tylko jednego. Jest to osoba, której słucha i która szanuje znacznie bardziej niż innych. Widać to szczególnie po psach, które wykorzystywane są w policji, jako psy obronne, do poszukiwania narkotyków, zaginionych osób czy tez używanych, jako środek przymusu. Taki pies, jest tresowany tylko i wyłącznie przez jedną osobę, której później ma być posłuszny. Dlatego też, po skończeniu swojej służby taki policjant na czterech łapach, zostaje domowym pieskiem swojego właściciela.

Jak tresować psa?

Tresura, nie jest czymś szczególnie trudnym, czego sami nie możemy dokonać u siebie w domu, w pewnym sensie, każdy tresuje psa, nawet o tym nie wędząc. Ale co jeśli mamy nowego pieska i trzeb nauczyć go dobrych manier i współżycia z domownikami? Przede wszystkim, potrzebujemy odpowiednich akcesoriów, które ułatwią nam zadania. Czego możemy użyć? Zapewne, wiele razy spotkałeś się z pojęciem elektrycznej obroży. Używana jest ona w przypadku psów o bardzo trudnym charakterze, które nie chcą się podporządkowywać. Ty, jeśli kochasz swojego psiaka, to nie wykorzystuj takich metod. Możesz tym jedynie krzywdzić pupila i sprawiać, że będzie on przestraszony. Ty z pewnością też nie chciałbyś, aby wykorzystane było takie urządzenie na Tobie, więc nie rób tego swojemu zwierzakowi.   

Czego zatem możemy użyć? Najlepiej sprawdzają się przekąski dla psów. Zwierzak, wykonując dobrze zadanie, dostaje nagrodę w postaci czegoś dobrego do jedzenia. Musimy znaleźć produkt, który mu smakuje i w ten sposób zaczynać. Jeśli będzie to nieskuteczne, to możemy skorzystać z gwizdka, który jest słyszalny tylko dla ucha psa i jest znacznie bardziej zrozumiały niż głos człowieka. Dla naszych uszu jest on niesłyszalny.