• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Czy nasi pupile faktycznie potrzebują specjalnej wyprawki?

Nasi czworonożni domownicy, których sierść spotykamy w całym domu, to przyjaciele, bez których trudno wyobrazić sobie codzienność, ale i podróże. Tęsknimy za psiakami i kociakami. Dbamy o to, by było im tak dobrze, jak i nam. Kupujemy zatem szereg akcesoriów, dodatków, specjalnych karm i coraz bardziej wymyślnych legowisk, a na tym dopiero zaczyna się wydawanie pieniędzy. Czy nasi miłośnicy faktycznie potrzebują tego wszystkiego?

Zwykły koc zamiast legowiska

Teoretycznie moglibyśmy psu czy kotu sprawić zwykły koc, ewentualnie poduszkę. Wzięlibyśmy to ze swoich starych „zapasów”, których już dawno nie używamy, a szkoda wyrzucić. Czy mogłoby być równie wygodnie, a przy tym praktycznie darmowo, w stosunku do kosztownych i wymyślnych legowisk? Teoretycznie tak, ale tylko teoretycznie. Nasze psiaki i kociaki także potrzebują wygody, swojego miejsca, poczucia bezpieczeństwa. Koc i poduszka nie staną się ich azylem, jeśli będą zaniedbane, stare, a do tego przesiąknięte zapachami, których nie da się już usunąć.

Wybór legowiska niby nie jest obowiązkiem, ale staje się oczywisty. Wpływa na to również fakt zachowania higieny dla naszego zwierzaka. Tym bardziej, jeśli jest on alergikiem. Gdy pies lub kot mają swoje ulubione posłanie, w jednym miejscu, zyskują na tak ważnym poczuciu bezpieczeństwa, a i nam jest znacznie łatwiej sprzątać, bo żwirek i odchody w przypadku kota, lub też sierść psiaka, nie są roznoszone po całym domu.

Co ważne, legowisko nie musi kosztować majątku i być trudne do utrzymania w czystości. Warto przyjrzeć się ofercie, jaką posiada sklep dla zwierząt SklepZoologic.pl, i przekonać się, że w przystępnych cenach można kupić wyjątkowe legowiska, które będą odpowiadać pupilom. Powiedzmy sobie więcej – one wpiszą się w klimat domowych aranżacji!

Specjalne karmy dla psów i kotów

Kolejna kwestia to karmy. Tak nasze psy, jak i koty, pod względem potrzeby spożywania wartościowych produktów żywieniowych, nie różnią się od nas. Skoro my dbamy o swój codzienny jadłospis i chcemy jeść smacznie, zdrowo, dbać o swój układ pokarmowy, a w przypadku schorzeń wybieramy produkty specjalnego przeznaczenia, to samo powinniśmy robić dla swoich najwierniejszych przyjaciół.

Psy i koty mogą zmagać się z alergiami pokarmowymi. W młodym wieku potrzebują więcej składników odżywczych, a i postać pożywienia zmienia się powoli z płynnej na stałą, by dać czas układowi pokarmowemu na przystosowanie do danych produktów. Inne zapotrzebowanie kaloryczne wykazują rasy małych psów, a inne tych większych, które mają tendencje do nadwagi. Szczególną troską otaczamy starsze zwierzaki, które mają mniej energii, są powolniejsze, a i trzeba zadbać o ich kości. Czy nie w podobny sposób dostosowujemy żywienie ludzi? W ogólnym rozumieniu, mamy te same potrzeby, dlatego stosowanie wysokich jakościowo karm, dopasowanych do potrzeb żywieniowych zwierząt, jest koniecznością.

Rozwój psychofizyczny

Akcesoria dla psów i kotów. Pełno zabawek, coraz ciekawszych, kolorowych, fantazyjnych. Wyprawka dla domowego pupila robi się coraz większa i coraz droższa. Czy te wszystkie dodatki są niezbędne? Wystarczy postawić naprzeciw siebie wieść o tym, jak rozwijają się psy i koty, jak dojrzewają, z którymi akcesoriami łatwiej uczyć je zachowania i dyscyplinować. A po drugiej stronie my – dorośli, ale i dzieci, które uczą się w pierwszych latach życia, właśnie dzięki zabawkom. Rozwój psychofizyczny wymaga wspomagania i nowych bodźców, a tu swoją rolę odgrywają różnorakie akcesoria.

Odpowiadając zatem na tytułowe pytanie – czy wyprawka dla naszych pupili jest niezbędna? To konieczność!