• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

W jakie akcesoria wyposażyć się zanim kupi się psa?

Lubisz zwierzaki? Dużo ludzi uważa ich za szkodniki i nie lubi mnóstwa sierści i zapach chociażby psa, a koty uważa za wredne stworzenia. Jednak pies jest znany z tego, że jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jest kochany, wierny i potrafi odczytywać nasze emocje. Możemy go także wytresować, aby był zawsze posłuszny.

Jeśli także chcesz mieć w końcu psa, to nie ma, na co czekać. Zastanawiasz się, jakiego kupić? A może wolisz takiego ze schroniska? W przypadku zabrania pupila z takiego miejsca, mamy gwarancję, że będzie nam on wdzięczny do końca życia, że go pokochaliśmy. Nie będziemy, więc mieć problemów z jego nieposłuszeństwem. A co więcej, wykażemy się dobrym sercem, ponieważ daliśmy dom i kochającego właściciela następnemu pupilowi. W przypadku kupna psa, lepiej jest czekać na szczenięta. Takie małe pieski, znacznie lepiej się przyzwyczajają do nas i staja się kochanymi miśkami, które będą do Ciebie lgnąć i prosić o głaskanie. Taki maluch to straszna frajda, ale także dużo pracy, więc musisz się zastanowić. Kupując rasowego psa, licz się także z jego ceną. Jeśli myślisz o kupnie większego i bardziej eleganckiego zwierzaka, to postaw na psa rasy samojed. Są to piękne pieski o białym i gęstym futrze i cudownym usposobieniu. Jednak jego cena to aktualnie około 4 tysięcy złotych, więc do niskich nie należy. Dodatkowo, z racji, że jest to rasa psów zaprzęgowych, potrzebuje on bardzo dużo ruchu. Z jednej strony jest to uciążliwe, ale z drugiej, będzie Cię zmuszać do ruchu, więc wyjdzie Ci to na dobre.

Zabawki i wygody

Zanim jednak przystąpisz do kupna psa, bez względu na to czy będzie on ze schroniska czy kupiony, potrzebuje akcesoria, które będą niezbędne nie tylko dla pupila, ale także dla Ciebie. Numer jeden, to oczywiście jedzenie. Musimy zapewnić naszemu zwierzakowi pełnowartościowa karmne, ale nie tylko ta w postaci suchej, bo zapewne Ty tez nie chciałabyś jeść cały czas chrupek. Dlatego, trzeba także zapewnić mu karmę „mokrą”, czyli taką w postaci kawałków mięsa w galarecie.

Bardzo ważne są także zabawki, które zajmą naszego pupila, wtedy, kiedy my będziemy w pracy. W tym przypadku warto kupić zabawki typu gryzak, miski niewielkie czy też piłkę tenisowa. Są one świetne do gryzienia i rzucania, więc nie będziesz się musiała obawiać o to, że Twoje meble skończą, jako gryzak. Bardzo istotne jest także posiadanie smyczy oraz kagańca. Zaczynamy oczywiście od smyczy – nie zapomnijmy tez o obroży – która pozwoli nam wyprowadzić psiaka na spacer. Kaganiec wystarczy kupić dopiero wtedy, kiedy malec podrośnie, aby go dopasować.