• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Trening psa - czy dorosłego psa można wytresować

Zapewne każdy z nas chciał mieć w dzieciństwie swojego psa lub takowego posiadał. Pamiętasz swojego pupila? Na pewno często się z nim bawiłaś i rzucałaś mu piłkę, żeby aportował. Każdy pies jest inny i posiada różne umiejętności, o których niekiedy nie wiemy. Są one bardzo inteligentne i przyjazne dla człowieka. Każdego psa można nauczyć zarówno manier jak i zabawy z dziećmi.

Chciałabyś także mieść swojego psa? Jeśli tak, to nie ma problemu, ponieważ są ich miliony, więc jest, w czym wybierać. Zależy tylko, jaką rasę preferujesz czy tez ten aspekt Cię nie interesuje. Jeśli chcesz kupić sobie rasowego psa to musisz się liczyć z tym, że nie będzie to małą cena. Oczywiście zależy, jakiego chcesz. Myśląc na przykład o dość dużym zwierzaku, musisz mieć przynajmniej 2 tysiące wolnych środków w zanadrzu. Taka kwota, wystarczy Ci powiedzmy na labradora lub golden retriever`a. Jeśli chciałabyś bardziej kudłatego przyjaciela, to musisz wydać nawet 2 tysiące. Tyczy się to szczególnie rasy samojed, która należy do tych droższych. Pamiętaj, że decydując się na rasowego psa, musisz zapewnić mu odpowiednia warunki, karmę pełnowartościowa orz odpowiednią ilość ruchu. Bardzo dobrze byłoby także odwiedzać weterynarza, który będzie monitorował stan zdrowia pupila. Rasowe psy, mają to do siebie, że mogą one zapadać na różne choroby, ponieważ nie były one łączone z innymi rasami w celu eliminacji takich dolegliwości.

Pies ze schroniska

Jeśli nie chcesz kupować psa, to zawsze możesz przygarnąć jakiegoś porzuconego, który siedzi smutny w schronisku. Możesz zapewnić mu dom i miłość, jeśli tylko będziesz mieć odwagę. Jednak z dostaniem takiego pieska, to tez nie jest prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. Żebyś owego pupila dostał, to musisz zapewnić mu odpowiednie warunki. Czyli posiadać adekwatnie dużą budę oraz kojec. Jeśli mieszkasz na wsi, to zapewne problemu nie będzie, gorzej z tymi, którzy mieszkają w bloku, bo mogą takiego psa nie dostać.

Obawiasz się, ze nie będziesz potrafiła takiego już dorosłego psa wytresować? Zawsze się mówi, że tresurę należy zaczynać jak pies jest jeszcze mały, ponieważ tylko wtedy przyniesie to efekty. Ale czy to na pewno prawda? Czy nie można wytresować psa, który jest już dorosły? Oczywiście, że nie jest to prawda. Tresurę, możemy przeprowadzić w każdym wieku. Jeśli pies jest dorosły czy stary, to wiadomo, że potrwa to znacznie dłużej, ale efekty i tak będą.