• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Kaganiec, jaki wybrać?

Chciałbyś mieć w końcu psiaka, który będzie Twoim przyjacielem i zapewni ci towarzystwo w pustym mieszkaniu? A więc, na co czekasz? Bardzo często przeszkoda jest uczęszczanie do pracy. Niektórzy myślą, że pracując po osiem godzin dziennie nie da rady sobie z drugim lokatorem. Jeśli tak twierdzisz, to rzeczywiście nie dasz rady, ponieważ będziesz zaniedbywać zwierzaka. Jednak większość ludzi wymówki są bezpodstawne. Dlaczego? Ponieważ, nawet, jeśli pracujesz, to pies przeszkody nie stanowi, ponieważ nie jest to dziecko, że trzeba go przebrać i lulać do snu. Taki czworonożny przyjaciel, doskonale sobie poradzi podczas naszej nieobecności.

Jak pogodzić psa z pracą? Jest jeden doskonały sposób. Lubisz sport i biegasz? Jest to, więc świetna okazja na wyprowadzanie pupila. Dzięki niemu, Twoje treningi mogą być nawet dłuższe i częstsze, ponieważ pies ma mnóstwo energii. Możesz go wyprowadzać na pół godziny przed wyjściem do pracy rano, dzięki temu, zapewniasz sobie energię na cały dzień w pracy i będziesz się czuł znacznie lepiej niż po kawie, a co najlepsze, twoja sylwetka z każdym tygodniem będzie wyglądać coraz lepiej. Jak tu z takiej okazji nie skorzystać? Ale to nie wszystko. Przecież jeden spacer to za mało dla pieska. Dlatego nasze biegi będą podwójne, czyli nie tylko przed pracą, ale także przed pójściem spać – wieczorem. Dzięki temu, zniknął twoje problemy z zasypianiem, ponieważ organizm się dotleni. Jak widzisz, posiadanie czworonożnego przyjaciela ma same plusy, nie tylko będziesz miał kompana, ale także będziesz dzięki niemu zdrowy i posiadał kondycję.

Akcesoria niezbędna

Jednak, kupując psa, trzeba także kupić mu niezbędne akcesoria jak miska, zabawka czy leżanka. To jednak nie wszystko, ponieważ zostaje nam jeszcze kupno obroży i kagańca. Jeśli zdecydowałeś się na rasę pupila, która jest uważana zza jedną z groźniejszych, to kaganiec jest podstawą. Nie możesz nigdzie wypuścić psa, jeśli mu jej nie założysz. Trzeba ją jednak odpowiednio dobrać. Wybieramy ją, przede wszystkim, na podstawie wielkości psa. Musi ona odpowiednio leżeć i nie uwierać. Jednak nie zapomnijmy, ze psy mają różne kształty pysków, może być mały piesek z dużym pyszczkiem lub duży z niewielkim czy też długim. Dlatego, kupując taki sprzęt, najlepiej wpierw zmierzyć naszego psa, aby później nie było problemów.