• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Jaką karmę kupić dla szczeniaka?

Chcesz kupić sobie pieska? Jeśli tak, to musisz dokładnie te decyzje przemyśleć. Zastanów się, co Ci będzie potrzebne, aby takiego pupila przyjąć do swojego mieszkania. Podstawową rzecz, jaką musimy posiadać tom miska dla psa. Nie podawajmy mu jedzenia w misce po margarynie czy w jakimś zużytym garnuszku, bo ciężko będzie mu wygrzebać z dna wszystko, co postało. Najlepiej jest kupić miskę metalową, okrągłą, która będzie dwukomorowa. Po co tak? A po to, żeby pies miał nie tylko cos do jedzenia, ale także wodę. Za duża liczba właścicieli zapomina, ze ich pupil potrzebuje także napić się wody, która jest świeża i nie stoi w misce przez dwa dni. Musimy pamiętać o tym, aby każdego dnia – a w lecie, kiedy jest upał i się nagrzewa, to nawet kilka razy dziennie – wymieniać wodę w misce, aby nie była zastana.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednia ilość zabawek. Taki maluch jest jak dziecko i potrzebuje zabawek, które go zajmą. Najlepsze są gryzaki dla psów oraz różne przekąski do podgryzania. Jest to bardzo ważne, jeśli nie chcemy mieć szkód w domu spowodowanych nadmiarem niewykorzystanej energii malucha. Bardzo potrzebna jest także obroża. O tej kwestii także nie możemy zapominać, ponieważ pies bez obroży jest psem bezpańskim. Jeśli zaginąłby taki szczeniak, to jest uznawany za niczyjego. Taki malec powinien mieć nie tylko obroże, ale także przywieszkę, na której znajdzie się nazwisko właściciela, aby można było określić, do kogo należy. Zastanawiasz się jeszcze nad rasa szczenięta? Jeśli nie dysponujesz dużą ilością środków finansowych to zdecyduj się na pieska, który będzie dość popularnej rasy i w miarę niedrogiej. Najlepiej jest odkupić takiego szczeniaka od kogoś, kto będzie chciał je po prostu oddać, ponieważ nie ma, co zrobić z maluchami, których zwykle jest dość duża liczba.

Jedzenie dla psa

Jak wiadomo, mały piesek, ma zupełnie inny system pokarmowy niż ten dorosły. Oczywiście, wygląda on tak samo, ale jest jeszcze nie do końca rozwinięty. Potrzebuje, więc innego jedzenia. Jeśli dopiero, co, przestał on pic mleko matki, to nie możemy od razu rzucić mu suchej karmy do jedzenia. Należy podawać ją rozdrobnioną i polaną wodą. Jest to niezbędne, gdyż nie potrafi on jeszcze dobrze przegryzać kawałków chrupek. Za każdym razem, kiedy będziemy robić posiłek pupilowi, to dawajmy coraz mniejsze ilości wody, a jak już szczenię samo zacznie lgnąć do podgryzania, dajemy mu suchą karmne już bez wody. Pamiętaj, aby zmian nie wprowadzać zbyt gwałtownie.