• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Jak przygotować się na zakup psa?

Kochasz zwierzaki? Jeśli tak, to wiesz, że posiadanie, któregoś z nich to jest odpowiedzialność. Nie są to zabawki, którymi możemy się znudzić i porzucić gdzieś w kącie, jeśli tylko dostaniemy jakąś nową. Weźmy na przykład psa. Potrzebuje on takiej samej opieki, jak każde inne zwierzę. Musimy go wyprowadzać, karmić, czesać i niekiedy kąpać. Nie może być takiej sytuacji, że pójdziemy do pracy i przypomnimy sobie, że przecież mamy psa i zapomnieliśmy go nakarmić. To jest niedopuszczalne, pomyśl gdybyś Ty tyle czasu nie jadła. Decyzja kupna psa, powinna być przemyślana i świadoma. Nie możemy tego robić pod presją dzieci, żeby się później nie okazało, że jednak, wcale im się nie podoba posiadanie takiego zwierzaka i wolą innego. Taka sytuacja absolutnie nie wchodzi w grę.

Skąd bierzemy pieska?

Możemy go oczywiście kupić. Jeśli to robimy, to zwykle decydujemy się na rasowego. Możemy wtedy, mniej więcej określić, jaki pupil będzie miał charakter. Nie jest to oczywiście do końca takie jasne i proste, gdyż każdy pies jest inny. Jednak wiemy, że np. golden i labrador to rasy bardzo przyjazne i chętne do zabaw. Nadają się one doskonale dla towarzystwa dziecka. Wiadomo, że mając małe dzieci, nie kupimy owczarka kaukaskiego czy niemieckiego, ponieważ są to bardzo duże psy i nie zawsze mamy gwarancję, że będą one do dzieci nastawione pozytywnie, a szczególnie owczarek kaukaski, który ogólnie jest uważany za niebezpiecznego. Nie jest oczywiście tak, że ma on złą naturę. Więc jeśli mówimy, że jakaś rasa jest groźna, to nie jest to do końca prawdą. Możemy spotkać się z groźnym bernardynem i z kochanym i przyjaznym dobermanem. To, jaki pies będzie, zależy w większości od nas. Jeśli będzie on kochany i głaskany i nie będziemy go zaniedbywać i bić. To z pewnością, zwierzę się odwdzięczy i będzie wierne.

Akcesoria dla pupila

Przygotowując się na kupno psa, musimy mu zapewnić odpowiednie warunki. Co dokładnie? Jeśli mieszkamy na wsi, to konieczna będzie buda – jeżeli pies będzie trzymany na zewnątrz. W przypadku mieszkania w bloku – kupmy mu lub sami zróbmy miejsce, gdzie pies będzie mógł się położyć. Zanim jeszcze kupimy pieska, to musimy kupić mu także zabawki, czyli jakiś gryzak, aby nie zajmował się gryzieniem innych rzeczy. Warto także mieć dla niego miski, aby nie podawać mu jeść w takich, z których niewygodnie będzie jeść. Oczywiście, nie możemy zapomnieć także o karmie. Potrzebna nam jest zarówno ta sucha w postaci chrupek, jak i ta mokra, która jest zwykle w puszkach. Pamiętajmy, aby czytać skład karmy, aby nie podawać śmieci psu, ponieważ może on tracić zdrowie. Karma powinna być pełnowartościowa i nie zawierać składników chemicznych, które mogą zaszkodzić.