• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Royal Canin. Początki i historia

Firma Royal Canin to wiodący producent karmy dla zwierząt. Pod swoją opiekę wzięli zarówno psy, jak i koty i dziś firma jest jednym z głównych dostawców zdrowej i pełnowartościowej karmy, która zaspokaja najważniejsze potrzeby psów i kotów.

Początki i założenie firmy

Początki firmy można datować na 1967 rok, kiedy to Francuski lekarz weterynarii, opracował dla swojego pupila karmę, która spowodowała, że przestał się on w końcu drapać. To było początkiem i inspiracją do tego by stworzyć zestaw karm dla zwierząt, które będą odpowiadać ich potrzebom, a także staną się dla nich kompletną i pełnowartościową dietą.

Od tamtej pory rozpoczęła się właśnie produkcja karm, które mają zaspokajać zwierzęce potrzeby i pomagać im co dzień czuć się rześko, zdrowo i dobrze. Dziś, w ofercie firmy znajduje się około 148 rodzajów karmy dla psów i około 82 rodzaje karmy dla kotów.

Badania i poszukiwania

Oczywiście, można by zadać pytanie, skąd nasi specjaliści i weterynarze mogą wiedzieć, czego potrzebuje pies czy kot. I jest to bardzo słuszne pytanie. Chcąc sprostać oczekiwaniom czworonożnych przyjaciół trzeba ich najpierw dobrze poznać i dowiedzieć się, co jest dla nich najbardziej potrzebne. Firma Royal Canin, chcąc sprostać tym oczekiwaniom założyła własne laboratorium badawcze i współpracuje z wieloma specjalistami w zakresie weterynarii, którzy pomagają zrozumieć potrzeby i oczekiwania czworonogów. Jednocześnie prowadzimy również systematyczną współpracę z hodowcami i ośrodkami badawczymi, dzięki którym może pogłębiać wiedzę z zakresu potrzeb i oczekiwań psów i kotów. Wszystko po to, by każdy zwierzak znalazł w naszym zestawie, karmę idealną dla siebie.

Jednocześnie, co niezwykle ważne, firma stawia na zdrowie i zbilansowaną dietę zwierząt, odrzucając modne ostatnio i popularne karmy będące atrakcyjne bardziej dla właścicieli niż samych zwierząt. Dlatego też, firma nie produkuje atrakcyjnych wizualnie produktów. Każda karma ma odpowiadać przede wszystkim i tylko zwierzęciu. A dla zwierząt jej wygląd nie ma znaczenia. Dlatego też, produkując karmę, firma odchodzi od modnych dodatków, atrakcyjnych barwników skupiając się na tym, co jest pożywne, smaczne i zdrowe. Skupiając się na tym, by każde opakowanie karmy było przede wszystkim zdrowe, dostarczało odpowiednich substancji i składników i było smaczne. Inne rozwiązania nie wchodzą w grę. Przygotowanie karmy, tylko po to by była atrakcyjna i kolorowa, nie wnosi nic do żywienia zwierzaka, dlatego też znajduje się poza zasięgiem zainteresowań firmy Royal Canin.

Na koniec

Podsumowując, firma Royal Canin stawia w centrum swojego zainteresowania małych, czworonożnych przyjaciół człowieka. Stawia psa i kota. Taka orientacja wytycza kierunek i szlak, jakim należy się poruszać celem osiągnięcia zamierzonych celów. A tymi celami są między innymi zdrowe i pełnowartościowe karmy odpowiadające potrzebom czworonogów, stworzenie produktów zapewniających zwierzętom zdrowy rozwój i zagwarantowanie im radości, dzięki dobremu samopoczuciu. Kierując się tymi zasadami, firma produkuje karmy jedynie najwyższej jakości, produkuje je też z najlepszej jakości produktów. Nie ma możliwości by na czymkolwiek oszczędzać, lub dodawać do karmy sztuczne dodatki. Wszystkie, przygotowywane przez firmę posiłki są wysokiej jakości i gwarantują zwierzakom zbilansowaną dietę. Przygotowane tak, by odpowiadały na różne psie i kocie potrzeby, karmy pozbawione są elementów szkodliwych, wykorzystane do produkcji substancje są tylko i wyłącznie pochodzenia naturalnego, a karmy doskonale służą zwierzakom na różnych etapach ich życia.