• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Produkty zabronione dla psów

Często właścicielom wydaje się, że dzielenie się z psem posiłkiem będzie urozmaiceniem jego jadłospisu. Również zwierzaki dają do zrozumienia, że traktują spożywane przez ludzi produkty jak smakołyk. Jest to jednak bardzo błędne wrażenie i może doprowadzić do tragicznych dla zdrowia pupila konsekwencji. Produkty, które dla nas są nieszkodliwe, mogą negatywnie wpływać na organizm psa, stać się przyczyną zatruć, a nawet śmierci.

Zanim poczęstujemy psa resztkami ze stołu, warto poznać listę artykułów dla niego niewskazanych.

Cebula – znajduje się w niej tiosiarczan sodu, który dla psa jest substancją toksyczną i może prowadzić do anemii.

Czekolada – słodka przekąska jest dla psów bardzo toksyczna ze względu na zawartość teobrominę. Większa dawka czekolady może nawet zabić psa.

Kości z kurczaka – kości to bardzo częsty element psiej diety, jednak te z kurczaka mogą być potencjalnym zagrożeniem. Po rozgryzieniu są one na tyle ostre, że mogą poranić przewód pokarmowy.

Pieczywo – jego spożywanie przez psa może stać się przyczyną zaparć i gazów. Jest to związane z ciężkostrawnością produktów mącznych.

Mleko – wydaje się, że skoro jest podstawą diety szczeniąt, to może być podawane także dorosłemu psu – jest to jednak błędne myślenie. Mleko może powodować biegunkę, gdyż dla dorosłych psów jest ono ciężkostrawne.

Winogrona i rodzynki – mogą mieć negatywny wpływ na funkcjonowania nerek. Substancje, które nie szkodzą człowiekowi, w tym przypadku zupełnie inaczej oddziaływają na organizm psa.

Rabarbar i szczaw – także są zagrożeniem dla nerek zwierzęcia i mogą przyczynić się do powstania kamienicy nerkowej.

Kofeina – spożycie przez psa kawy wiąże się z o wiele gwałtowniejszą reakcją organizmu, niż ma to miejsce w przypadku ludzi. Substancja pobudzająca, jaką jest kofeina, silnie wpływa na ciśnienie krwi i może prowadzić do jego poważnych zaburzeń u psa, co stanowi niebezpieczeństwo dla jego serca.