• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Problemy pracy jelit u psów

Psy - tak jak wszystkie ssaki -mogą mieć problemy z trawieniem. Na szczęście świadomość w zakresie żywienia zwierząt domowych w ostatnich latach znacząco wzrosła, a na rynku pojawili się producenci kram dla psów, które są dostosowane do różnych potrzeb organizmów naszych pupili.

Problemy pracy jelit u psów

Kiedy z jelitami psa dzieje się coś niedobrego, możemy zaobserwować wiele zmian w zachowaniu pupila. Najoczywistszymi objawami zaburzenia pracy jelit są oczywiście wymioty i biegunka. Ponadto pies jest wtedy osowiały, smutny, popiskuje i nie można znaleźć sobie miejsca. Można poobserwować także spadek masy ciała.

Przyczyny tego stanu mogą być bardzo różne – zła dieta, połknięcia cała obcego, choroby zakaźne pasożytnicze lub bakteryjne, a nawet zmiany nowotworowe. W wielu przypadkach niezbędna będzie wiec wizyta u weterynarza. Chorego psa należy również karmić specjalistyczną karmą, która warto jest stosować już wcześniej w profilaktyce problemów trawiennych.

ANIMONDA Integra Protect Intestinal

Sucha karma Integraf Protect Intestinal to dietetyczny pokarm, który powinien przynieś ulgę w zaburzeniach pracy jelit u psów. Warto stosować go profilaktycznie w zrównoważonej diecie, ponieważ zawiera lekkostrawne węglowodany, tłuszcze i białka. Zawarte w nim składniki odżywcze wspomagają regenerację jelita przy biegunkach, wymiotach i zatruciach.

Jeśli pies choruje, należy zadbać o jego dietę. Animonda jest jednym z tych producentów karm dla zwierząt, dla których ich zdrowie jest najważniejsze.