• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Pobaw się ze swoim czworonogiem

Pies jest zwierzęciem, które zdecydowanie potrzebuje Twojej uwagi. Musisz zainteresować go zabawą, by nigdy nie robił rzeczy, których mu nie wolno. Od początku powinien wiedzieć, że gryzienie rzeczy do tego nieprzeznaczonych jest złe i można je zastąpić ciekawymi grami, które będą prowadziły do rozwoju czworonoga. Podczas różnego rodzaju aktywności z psem poczujesz z nim więź i na odwrót. On będzie wiedział, że jesteś jego właścicielem i chcesz dla niego jak najlepiej. W ten sposób wpłyniesz nie tylko na rozwój fizyczny, ale też fizyczny swojego pupila.

Jeśli nie wiesz, jakie zabawy będą odpowiednie, pomyśl o zabawkach i akcesoriach. Zabawki takie znajdziesz w internecie lub sklepach zoologicznych, których bogata oferta jest także różnorodna, dlatego też możemy wybrać zabawki różnego rodzaju. Najpierw coś najprostszego, czyli gryzaki. Są to specjalnie przystosowane akcesoria, które pies bez żadnych ograniczeń może gryźć, zajmując się dodatkowo swoim uzębieniem. Można też wybrać takie, do których będzie potrzebne także zaangażowanie człowieka. Może to być coś do aportowania, wspólnego biegania, czy nakręcania z sygnałem dźwiękowym. Pies na pewno ucieszy się z każdej zabawki i zaangażuje się w propozycję. W taki sposób wybudujecie między sobą więź i razem będziecie się cieszyć ze spędzonego czasu na świeżym powietrzu,

Twoja kreatywność wcale nie musi być ograniczona i sam możesz wymyślić zabawę, dzięki której pies poczuje się o wiele lepiej. Czy jesteś w stanie przygotować dla niego tor przeszkód, po którego pokonaniu będzie czekała na niego nagroda? A może weź linę i przeciągajcie się w miarę możliwości? Taki trening siłowy zrobi dobrze każdemu psiakowi, jeśli tylko jest w stanie wykonywać aktywności fizyczne. Oczywiście pies ucieszy się też z biegania czy aportowania, ponieważ tak naprawdę właśnie do tego jest stworzony. Ćwicząc różne sytuacje po kilka razy, możecie także pobawić się w poszukiwania. Pamiętaj, żeby zachęcać psa do wspólnej zabawy i nagradzać go za dobrze wykonane zadania. To elementy codziennego wychowania naszego psiaka, o których musimy pamiętać każdego dnia.