• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Racjonalność w wychowaniu zwierząt.

Psy rasowe jak doskonale wiadomo wymagają racjonalnego żywienia. Ponieważ sporty, jakie uprawiają, powodują, że nasze pupile mają określone zasady żywienia, dzięki którym mogą osiągać lepsze wyniki. Zresztą zwierzę jest jak człowiek, o którego trzeba dbać i racjonalnie żywić, w ten czas jest w pełni sprawny i nadający się do startu w zawodach.

Jednakże jak wiadomo z wiekiem sprawność psów maleje, dlatego też w momencie, gdy wiek dyskwalifikuje nasze zwierzę z czynnego uprawiania sportów należy pamiętać i uczulić się na to by jeszcze większa uwagę przywiązać do karmy, jaką dajemy naszemu zwierzęciu. Ponieważ jeśli jego organizm przyzwyczajony jest do dużej ilości ruchu, zaś w momencie, gdy jest go mniej, a styl żywienia nie zostanie zmieniony, w bardzo szybkim czasie waga naszego psa może radykalnie wzrosnąć. Dlatego też w takich przypadkach preferuje się pokarm Hill ‘s Canine z serii Prescription Diet, dzięki któremu motoryka jelit naszego pupila nie będzie w żaden sposób spowolniona. Co więcej niniejszy produkt jest na tyle zbilansowany, że może być podawany długoterminowo.

Ponieważ nie oddziałuje tylko na kontrolę wagi naszego pupila, ale również i na stężenie glukozy we krwi, które również ma parametry, jakich powinno się trzymać. Dlatego też, jeśli zależy nam na zdrowiu naszego zwierzęcia, powinniśmy przerzucić się na niniejszą karmę, która zaoszczędzi nam wizyt u weterynarza, jak również i problemów zdrowotnych, które mogą wpłynąć nie tylko na wygląd, ale również i na sprawność zwierzęcia, okazu, w jakiego inwestowaliśmy i doceniliśmy jego osiągnięcia.