• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Jak dobrać odpowiednią zabawkę dla psa

W wyprawce dla psa nie powinno zabraknąć legowiska, misek na wodę i karmę, a także właściwych zabawek. Dotyczy to szczególnie psów, które całe dnie spędzają w mieszkaniu.

Po co psu zabawka?

Zabawki są potrzebne psom do spędzania aktywnie wolnego czasu. Zabawa nimi sprawia im radość, a także daje możliwość poprawienia własnej kondycji i zwinności. Dotyczy to szczególnie psów w młodym wieku, gdyż muszą rozładowywać nadmiar energii. Jeśli nie zrobią tego na zabawkach zainteresują się meblami, butami, sprzętem domowym i innymi akcesoriami codziennego użytku. Podczas zabawy z psem zacieśnia się również więź z właścicielem.

Spędzanie czasu na zabawie jest więc sposobem na nudę, na rozładowanie energii, przybliżenie się do opiekunów. Wpływają one również pozytywnie na samopoczucie psa. Właściciele, którzy w ciągu dnia pracują, często są poza domem nie poświęcają psu tyle czasu ile tego potrzebuje, dlatego warto im znaleźć zajęcie, by nieczuły się osamotnione.

Jak prawidłowo wybrać zabawkę?

Zabawki dla psów można kupić w sklepach zoologicznych, w sklepach internetowych, w marketach. Należy pamiętać, że każda zabawka kiedyś się zniszczy. Szczególnie zabawki psów, które są podrzucane, gryzione, rzucane. Z związku z tym zabawki te powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów.

Dla małych psów i szczeniaków odpowiednie jako pierwsze zabawki będą gryzaki. Są nie tylko zabawką, ale także sposobem na uśmierzenia bólu wyrzynających się zębów u psa. Gryzak powinien być gumowy, ani za duży, ani za mały, by pies go nie połknął. Małe psiaki mogą również gryźć smakowe kostki lub wełniany sznur, który idealnie nadaje się do gryzienia.

Zabawki edukacyjne i pluszaki

W sklepach zoologicznych, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych można również znaleźć zabawki edukacyjne  lub behawioralne dla psów. Dzięki takim zabawkom pies nie tylko się bawi, ale i rozwija. Do takich zabawek zalicza się między innymi: dyski, po które pies musi biegać i przynosić opiekunowi, lateksowe piłki z otworem na przysmaki, czy sznury pozwalające się bawić wspólnie.

Dobrą zabawką dla psa są również miśki, maskotki, pluszaki. Często oddają one jakieś dźwięki przez co są jeszcze atrakcyjniejsze dla zwierząt. Za ich pomocą pies może bawić się samodzielnie, a ich kształt i funkcje sprawią, że będzie trwała ona godzinami.

Odpowiedni rodzaj zabawki może również pomóc psu w ścieraniu kamienia nazębnego. Dzięki swojej fakturze pozwala na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej naszego pupila.

Podsumowując zabawki pełnią bardzo ważne funkcje w życiu psa. Dają źródło radości, są pretekstem do aktywności fizycznej, edukacji, a nawet profilaktyki powstawania kamienia nazębnego. Zabawkę trzeba dobrać odpowiednio do temperamentu i żywiołowości zwierzęcia – pies myśliwski będzie wolał z pewnością piłkę lub frisbee, a spokojny Buldog pluszaka do spania.