• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Specjalistyczne karmy dla psów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi

Niektóre psy mają specyficzne potrzeby. Do tej grupy należy psy chore oraz zmagające się z różnorodnymi dolegliwościami. Nasze pupile potrzebują specjalnej opieki oraz indywidualnie dostosowanego pokarmu. Zwykła karma zazwyczaj nie spełnia specjalnych wymagań oraz nie dostarcza niezbędnych w tych przypadkach suplementów.

Intestinal Formula: karma dla psów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi

Intestinal Formula to karma wyprodukowana przez firmę Eukanuba. W 1 kg-owych opakowaniach znajduje się produkt skutecznie dietetyczny dla czworonogów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Wskazaniami do zastosowania tego rodzaju karmy jest: ostre, przewlekłe zapalenie żołądka i jelit, stany zapalne jelit oraz nadmierny rozrost flory bakteryjnej jelita cienkiego. Intestinal Formula jest najlepszym rozwiązaniem gdy wcześniejsze postępowanie dietetyczne było niewłaściwe. Ten preparat wspomaga doznanie ulgi po krótkotrwałej biegunce, zaparciach i innych schorzeniach.

Rezultaty diety Intestinal Formula

Wynikiem postępowania dietetycznego Intestinal Formula jest wspomożenie rozwoju pożytecznych bakterii jelitowych oraz redukcja flory patogennej. Pokarm ten poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego. W dużej mierze zwiększa wchłanianie substancji odżywczych. Ogranicza możliwości powstania procesu zapalnego. Co ważne w wyglądzie zewnętrznym poprawia stan skóry oraz owłosienia czworonoga.

Przeciwwskazania stosowania Intestinal Formula

Producent Intestinal Formula zaznacza, że nie należy stosować tego specyfiku w fazie wzrostu, gdy suczka jest w ciąży oraz okresie laktacji. Wskazane jest aby przed rozpoczęciem kuracji skonsultować się z lekarzem weterynarii.