• Telefon469-954-341
  • E-mailkontakt@fotopsy.com.pl

Pies na prezent? Czemu nie?

Uwielbiasz zwierzęta? Twoje dzieci także? A więc powinnaś kupić psa. Ale jest jedna sprawa: taka decyzja musi być bardzo dobrze przemyślana, ponieważ pies to nie jest zabawka, ale żywe stworzenie, które potrzebuje opieki, jedzenia, wyprowadzania i miłości. Biorąc pieska do domu, musimy być pewni tego, że będziemy potrafili się nim zająć odpowiednio i żer nie będzie takiej sytuacji, że po tygodniu się znudzi i rzucimy go gdzieś w kąt pokoju, żeby nam nie zawadzał.

W żadnym wypadku, nie wolno tak robić. Tacy ludzie, nie powinni mieć zwierząt, ponieważ są nieodpowiedzialni i tylko je skrzywdzą. Skąd wziąć pieska? Możemy zarówno kupić takiego rasowego, jak i wziąć ze schroniska. Te rasowe pieski są ładne i możemy mniej więcej określić ich charakter, jaki będą mieć. Zaś zwierzak ze schroniska jest bardzo kochany i wdzięczny. Nie będziemy musieli się martwić o to, że będzie on niegrzeczny czy nieposłuszny.

Psy znane są z tego, że bardzo przywiązują się do człowieka i właściciela mają tylko jednego. Nie jest to jednak tak, że innych domowników już nie lubą, ale mniej reagują na ich komendy. Psy znane są z opiekuńczości, szczególnie, jeśli chodzi o dzieci. Zauważyłeś, że maluchy mogą pupili ciągnąć za uszy, ogon i się na nich kłaść, a pies nawet nie mrugnie okiem? Psy, bardzo się przywiązują i starają się zapewnić bezpieczeństwo właścicielowi oraz innym mieszkańcom domu, przez których jest kochany. Dlatego, niektóre z nich, bardzo dbają o dzieci. Możemy spotkać

Żywa niespodzianka

Chcesz kupić córce czy synkowi psa na urodziny? Jeśli wiesz, że bardzo o nim marzą i będą się nim opiekować, to w porządku. Ale wiadomo, jakie są dzieci. Trochę się nim pobawią i później to Ty będziesz musiała się martwić żeby go wyprowadzić, nakarmić, zaczesać itp. jeśli zamierzamy sprawić komuś taki prezent, to musimy to stanowczo przemyśleć i być pewni, że zwierzak nie zostanie odtrącony.

Bierzmy także pod uwagę to, że Ty chodzisz do pracy wraz z mężem, a dzieciaki do szkoły, więc jakiś czas każdego dnia, pies będzie siedział sam w domu, a wiemy, co się wtedy może dziać. Jak wrócimy, okazać się może, że masz pogryziona kanapę i podarte poduszki. Jeśli mieszkamy we własnym domu, to najlepiej takiego psa, zastawiać na dworze. Chcąc sprawić przyjemność dzieciom i dać im taki właśnie prezent, musimy z nimi omówić pewne kwestie. Przede wszystkim, trzeba zacząć od zrobienia grafiku, który będzie określał, którego dnia, kto wyprowadza psa, daje mu jeść, pielęgnuje go itp. musimy jednak takiej rozpiski pilnować i przypominać dziecku, że pies to żywe stworzenie i jeśli już się na niego zdecyduje, to nie ma odwodu, więc musi to przemyśleć.